*Login:*Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się | Przypomnij hasło

Akacja srebrzysta

Dodane przez: admin

(Acacia dealbata)

Akacja srebrzysta to roślina rosnąca w naturalnych warunkach na terenie Australii. W Polsce dość popularnym drzewem. Jej wysokość dochodzi do 3 metrów w pierwszych paru latach i 7 metrów w przeciągu całego jej życia. Jest dość rozłożystym drzewem, którego średnica wynosi od 250-300 centymetrów. Jej liście są drobne, lekkie i delikatne o szarozielonym kolorze. Na czas zimy nie spadają i cieszą dalej nasze oczy. Akacje są drzewami, które rosną szybko. Zawdzięczają to swoim gęstym korzeniom. Wiele osób ceni akacje za ich dekoracyjne liście i możliwość sadzenia w donicach, a nie w ziemi, skąd nie ma możliwości przeniesienia rośliny.

REKLAMA
Gleba na, której powinny rosnąć na pulchnej, żyznej glebie o lekko kwaśnym odczynie. Stanowisko powinno być słoneczne, ale jednocześnie zasłonięte od wiatru, który mógłby połamać część gałęzi. Akacje najlepiej rosną w krajach, w których klimat jest łagodny i ciepły. Hodujemy je wyłącznie w donicach, gdyż jest mało odporna a ujemne temperatury. Pielęgnacja akcji srebrzystej jest ważna. Podlewamy i nawozimy ją dość obficie.

Można hodować w donicach. Doskonale nadaje się na balkony oraz tarasy.
Akacja srebrzysta kwitnie wiosną. Kwiaty są bardzo dekoracyjne, są bladożółtego koloru.
Powinniśmy przykryć roślinę przed zimnem lub jeśli istnieje taka możliwość uprawiamy chowamy je do pomieszczenia, które ochroni roślinę przed mrozem.

Galeria

Brak zdjęć dla rośliny Akacja srebrzysta. Dodaj swoje zdjęcia! (+10 pkt.)

Inne rośliny z tej kategorii

Głóg pośredni - (Crataegus media (x) Paul's Scarlet)
Brzoskwinia Harnaś - (Pronus persica)

Ocena

Głosów: 4, średnia ocena: 8.5

Zaloguj się, aby zagłosować.

Komentarze